Copyright 2020 - MiłośnicyKultury.pl

Zaproszenie na koncert Mikołajkowy w Domu Kultury

 123kmSerdecznie zapraszamy na koncert Mikołajkowy w wykonaniu uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Golubiu-Dobrzyniu. Koncert odbędzie się w dniu 9 grudnia 2019 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu o godz. 17:00. Wstęp wolny!

 

Czytaj więcej...

1% dla SMK - wersja online programu e-pity

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy za przekazane środki z 1% za rok 2018 dla naszego Stowarzyszenia. Jest nam niezmiernie miło, że dajecie Państwo nam możliwość działania i realizacji naszych zadań statutowych. Dzięki Państwa wsparciu dzieci z naszego powiatu mają możliwość udziału w wydarzeniach kulturalnych, w konkursach i festiwalach muzycznych. Szczegółowe sprawozdania będą dostępne w marcu, jednak już dziś informujemy, iz od 1 stycznia 2020 r będziemy kontunuować wspołpracę w ramach akcji e-life, w ramach której będzie można przeznaczyć swój 1% na nasze działania w 2020 roku. Zachęcamy do pozostawienia 1% w naszym powiecie, każda Państwa złotówka z 1% zostanie w całości przeznaczona na działania kulturalne w 2020 roku. Gwarantujemy przeznaczenie 100% pozyskanych środków na działania związane z kulturą, konkursy, festiwale muzyczne, zakup instrumentów muzycznych oraz stypendia dla uzdolnionych dzieci. Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalność organizacji pożytku publicznego, udzielasz nam realnego wsparcia. Uruchom bezpłatnie program e-pity 2019, wypełnij PITa i przekaż nam 1%.

więcej ...

Nadworny Lutnista Królewny Anny Wazówny

Zakończyliśmy cykl kolejnych koncertów Nadwornego Lutnisty. W tegorocznej edycji, Nadworny Lutnista koncertował nie tylko w Golubiu-Dobrzyniu na zamku ale również w Grębocinie w Muzeum Pismiennictwa i Drukarstwa oraz w Centrum Kultury "Zamek krzyżacki" w Toruniu. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie na koncerty i zapraszamy na kolejną edycję już za rok.

Czytaj więcej...

I Festiwal Muzyki Kameralnej

festi kameralny tlo 300

Celem głównym festiwalu jest motywowanie oraz promocja uzdolnionych młodych instrumentalistów i wokalistów. Celem uzupełniającym festiwalu jest propagowanie i rozwój kultury powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego.

Zapraszamy zespoły muzyczne w każdym wieku i grające każdy gatunek muzyczny. Podział na grupy. I grupa: zespoły złożone z dzieci do 15 roku życia-zespoły do 9 osób. II grupa: zespoły złożone z młodzieży lub dorosłych osób powyżej 15 roku życia-zespoły do 9 osób.Program:Uczestnicy pierwszej i drugiej grupy prezentują dwa dowolne utwory.Maksymalny czas programu wynosi 15 minut.

Szczegóły dostępne w REGULAMINIE FESTIWALU

Formularz zgłoszenia zespołu: https://forms.gle/pGB9Zh2PFjHMikKv7

Czytaj więcej...

Koncerty Nadwornego Lutnisty Królewny Anny Wazówny

plakat lutnista 2019Tegoroczne koncerty Nadwornego Lutnisty odbędą się w terminach: 15 czerwca oraz 6 lipca o godz. 17:00 na golubskim zamku oraz po raz pierwszy poza Golubiem-Dobrzyniem będzie można lutnistę usłyszeć w dniu 7 września o godz. 14:00 w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie oraz tego samego dnia o godzinie 19:00 w Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu. Serdecznie zapraszamy! Lutnista wraz z zespołem przygotował dla Państwa nowy repertuar koncertów a nasze Stowarzyszenie kilka niespodzianek-nagród, które rozlosujemy podczas koncertów. Zadanie pn. "Nadworny lutnista królewny Anny Wazówny" dofinansowane jest z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej...

Festiwal Gitarowy na zamku

Plakat koncerty 3Stowarzyszenie Miłośników Kultury w Kowalewie Pomorskim zaprasza w dniu 19 maja o godz. 17.00 na muszlę koncertową w Golubiu-Dobrzyniu. Na scenie wystąpi Piotr Restecki, który szerszej publiczności dał się poznać jako finalista pierwszej edycji programu Must Be The Music, a także jako mentor uczestników kolejnych edycji programów MBTM, Super Dzieciak oraz gość Kuba Wojewódzki Show.

Piotr Restecki jest gitarzystą i kompozytorem. Pobierał lekcje mistrzowskie u najlepszych pedagogów: Jerzy Pikor (Polska), Marco Tamayo (Kuba), Pavel Steidl (Czechy), Thomas Müller-Pering (Niemcy) i inni. Laureat wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Restek występował na scenie z wieloma artystami z kraju i zagranicy, m.in. z: Tommy’m Emmanuelem, Prestonem Reedem, Jon’emGomm’em, Andrzejem Piasecznym, Krzysztofem K.A.S.Ą. Kasowskim, Braćmi Cugowskimi. Od lat koncertuje, prowadzi warsztaty (Summer Guitar Festival Krzyżowa czy Przystanek Woodstock).

Czytaj więcej...

Wręczyliśmy "Mecenasów kultury"

W dniu 18 pażdziernika br. Starosta Golubsko-Dobrzyński Andrzej Okruciński oraz Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński Franciszek Gutowski otrzymali z rąk Członków Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Kultury podziękowania i tytuł "Mecenasa kultury" za wspieranie działań na rzecz rozwoju kultury i edukacji muzycznej na wysokim poziomie. Zarząd Stowarzyszenia uhonorował w ten sposób Panów Starostów za zaangażowanie i wsparcie, dzięki któremu udało się zrealizować wiele wydarzeń artystycznych na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego, a także pozyskać środki finansowe na I etap prac konserwatorsko-restauratorskich w zabytkowym budynku Sądu w Kowalewie Pomorskim.

Czytaj więcej...

I Konkurs Pieśni i Utworów Patriotycznych

kpp1Celem konkursu jest motywowanie oraz promocja uzdolnionych wokalistów oraz instrumentalistów uczących się w szkole muzycznej I stopnia w GolubiuDobrzyniu oraz krzewienie wartości patriotycznych i popularyzację tradycyjnych pieśni patriotycznych.

Czytaj więcej...

Jesienny Event w altanach

 altany event 200Serdecznie zapraszamy 29 września (sobota) do parku miejskiego w Dobrzyniu na jesienny event w altanach. Na scenie wystąpią nauczyciele i uczniowie z Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Golubiu-Dobrzyniu oraz lutnista Tomasz Kurjata. Zaczynamy od godziny 12:00.

Czytaj więcej...

Nadworny lutnista królewny Anny Wazówny

150Już jutro, 15 września o godz. 17.00 zapraszamy na ostatni w tym roku koncert nadwornego lutnisty królewny Anny Wazówny.Będzie to ostatnia okazja, żeby otrzymać od nas publikację nadwornego lutnisty, w której znajdziecie biografię i nieznane fakty z życia królewny Anny Wazówny (autorem opracowania jest Ryszard Kowalski) oraz historie lutni, naukę gry na lutniach, tabulatury i wiele innych ciekawostek o lutniach autorstwa Tomasza Kurjaty. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

Wakacje z Chopinem

wak z chopinem smallOśrodek Chopinowski w Szafarni wraz z Fundacją Chopin w Ogrodzie Sztuk, mają przyjemność zaprosić Państwa na trzeci już koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem”. 15 lipca, o godz. 12:15 wystąpi Wojciech Kubica. Pianista już w wieku 12 lat wystąpił z orkiestrą. Jako solista i kameralista koncertował na terenie całej Polski, m.in. we Wrocławiu, Szczecinie, Wałbrzychu, Łodzi, Lublinie, Olsztynie, Płocku, Łomży, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Zakopanem. Koncertował również na zagranicznych estradach w Białorusi, Belgii, Hiszpanii, Jordanii, Niemczech, Rosji, Włoszech i Ukrainie. 

Czytaj więcej...

Projekt "Nadworny lutnista Królewny Anny Wazówny" z dofinansowaniem z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

plakat v4 smallCelem projektu "Nadworny Lutnista Królewny Anny Wazówny" jest przybliżenie słuchaczom czasów gdy lutnia nazywana była królową instrumentów i spotkać ją można było równie łatwo jak w czasach współczesnych gitarę.

Zapraszamy na koncerty lutniowe na zamku w dniach: 07.07.2018, 28.07.2018, 08.09.2018, 15.09.2018. Wszystkie koncerty odbędą się o godz. 17:00.

Projekt dofinansowano ze środków województwa kujawsko-pomorskiego w kwocie 7000,00 zł.

Czytaj więcej...

f t g m